koronawirus 3 etap vs hala sportowa III LO

W związku z ogłoszeniem 3 etapu odmrażania gospodarki (szczegóły pod linkiem: koronawirus – 3 etap) od 18.05.2020 (poniedziałek) zostają zniesione kolejne ograniczenia, w tym m.in. te dotyczące otwarcia hal sportowych.

W przypadku obiektów III LO w Krakowie, sytuacja wygląda następująco:

  1. hala sportowa (3 sektory) – pow. 1 067 m2 – maksymalna liczba osób jednorazowo przebywających na hali to: 35 (możliwość podzielenia hali na 3 sektory, kotara jako bariera nieprzepuszczalna do wysokości 2,5 m);
  2. sala fitness – pow. 97 m2 – maksymalna liczba osób jednorazowo przebywających na sali to: 13;
  3. sala gimnastyczna – pow. 242 m2 – maksymalna liczba osób jednorazowo przebywających na sali to: 13.

Ważne! W obiektach zamkniętych nie można będzie korzystać z szatni ani węzła sanitarnego (poza WC). Po każdych zajęciach należy przeprowadzić dezynfekcję urządzeń. (informacja rządowa)

Ponadto w okresie od 08.06.2020 do 26.06.2020 będą trwać egzaminy maturalne – zapewne również pod określonym reżimem sanitarnym (na chwilę obecną brak bardziej szczegółowych informacji w tym temacie). W takiej sytuacji możliwe jest wyłączenie w/w obiektów ze względu na konieczność realizacji zadań statutowych jednostki (przeprowadzenie egzaminów maturalnych).

Uruchomienie obiektów w takim reżimie sanitarnym wiąże się z trzema kwestiami:

  1. zmiana harmonogramów (w związku z koniecznością prowadzenia dezynfekcji musiałyby być zachowane minimum 30 minutowe odstępy pomiędzy korzystaniem z tych samych obiektów przez kontrahentów),
  2. zwiększone zużycie środków dezynfekujących (dodatkowy koszt finansowy),
  3. prawdopodobieństwo częściowego lub całkowitego zawieszenia najmów na okres egzaminów maturalnych, przeprowadzanych w określonym reżimie sanitarnym.

Mając na uwadze powyższe kwestie, przed podjęciem decyzji o ponownym uruchomieniu najmów, chcielibyśmy poznać opinię naszych kontrahentów w tym temacie. Do tego został przygotowany specjalnie dedykowany formularz, by poznać Państwa opinie w tej kwestii oraz jaki jest poziom zainteresowania kontynuacją najmów po otwarciu 3 etapu. Dodać należy, że w ramach zawartych umów, kontrahenci posiadają również klauzulę dot. możliwości niewykorzystanego najmu, dlatego w formularzu jest również zapytanie dotyczące korzystania z obiektów w okresie wakacyjnym (lipiec i sierpień). Bez zbędnych formalności z tej opcji mogą również skorzystać kontrahenci, których umowy zakończyły się w marcu lub kwietniu (pod warunkiem, że nie zostały one wypowiedziane). Tak więc decyzję o otwarciu obiektów uzależniany od odpowiedzi na zapytania zawarte w formularzu (link poniżej):

przejdź do formularza: 3 ETAP – OTWARCIE 18.05.2020

Prosimy o przesłanie informacji poprzez w/w formularz do 15.05.2020 – tak abyśmy mieli czas na przeanalizowanie danych i podjecie odpowiednich decyzji czy przygotowań.

Z poważaniem,

Dział Administracji i Sprzedaży
III LO w Krakowie

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *