organizacja najmów w sezonie 2021/2022 – cz. 3

W dniu dzisiejszym (tj. 07.10.2021) wszyscy kontrahenci, którzy wynajmowali obiekty w III LO w miesiącu wrześniu 2021 otrzymali faktury drogą elektroniczną na adres mailowy wskazany w rezerwacji. Faktury wystawiamy tylko w formie elektronicznej opatrzonej podpisem cyfrowym osoby wystawiającej fakturę. Na prośbę kontrahenta możemy wystawić fakturę w formie papierowej. W tym celu prośbę o wystawienie faktury w wersji papierowej należy przesłać drogą mailową na adres: admin@hqkrakow.pl.

Kolejną zmianą wprowadzoną przez nas w temacie faktur jest umieszczenie kodu QR do szybkich płatności, który znajduje się na fakturze. Kod QR jest zgodny ze standardem Związku Banków Polskich (link: tutaj), więc powinien zostać odczytany przez aplikację bankowości mobilnej. W celu dokonania płatności za fakturę wystarczy zalogować się do aplikacji mobilnej swojego banku i zeskanować kod QR znajdujący się na fakturze; sprawdzić czy dane się zgadzają i wykonać przelew. W przypadku jakichkolwiek problemów lub wątpliwości dot. odczytu kodu czy też zatwierdzenia i wykonania tego typu operacji prosimy o kontakt mailowy przed autoryzowaniem tego typu działań w aplikacji swego banku. Oczywiście płatności za otrzymaną fakturę mogą Państwo dokonać również w dotychczasowy sposób. Prosimy bardzo przede wszystkim o terminowe dokonywanie płatności oraz w opisie wpisanie numeru faktury, którą Państwo opłacają.

Z dniem 01.10.2021 zrezygnowaliśmy z przesyłania bieżących rozrachunków wykonanych najmów, by niepotrzebnie nie zaśmiecać skrzynek mailowych. Zamiast tego, do każdej wystawionej faktury kontrahent otrzyma miesięczny raport ze zrealizowanych najmów. Docelowo planujemy uruchomienie dostępu do całej dokumentacji realizacji umowy najmu i rozliczeń w formie plików PDF, które każdy kontrahent będzie mógł w dowolnym momencie sobie pobrać i przejrzeć.

Z dniem 11.10.2021 rozpoczynamy proces podpisywania i dystrybucji umów najmu na sezon 2021/2022. Proces planujemy zakończyć do 30.10.2021. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt mailowy na adres: admin@hqkrakow.pl.

Z poważaniem,

Dział Administracji i Sprzedaży
III LO w Krakowie

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *